Kaszki Nestle to jedne z najchętniej podawanych produktów niemowlakom i starszym dzieciom. Rodzice wiedzą, że są one źródłem wapnia i innych ważnych składników odżywczych. Ale jakiś czas temu wiele kontrowersji wzbudziła sprawa szkła w kaszkach. O co chodziło. Sprawa szkła, które pojawiło się w kaszkach Nestle pewnie nie zakończyłaby się tak, gdyby nie siła Internetu.Otóż wszystko miało miejsce we Francji…

Otóż wszystko miało miejsce we Francji. Tam jedna z klientek, zauważyła, że w bananowej kaszce firmy Nestle znajdują się kawałki szkła. Zaniepokojona natychmiast to zgłosiła, co zaowocowało wycofaniem wadliwej partii produktu ze sprzedaży. Aby mieć pewność, że nikt z tego powodu nie ucierpiał, udostępniono bezpłatną infolinię, na którą mógł zadzwonić każdy klient. Jednak informacja o szkle w kaszkach trafiła na Facebooka.

Początkowo był to krótki post do kilku osób, ostrzegających ich przed zakupem kaszki we Francji, jednak wiadomość w dziwny sposób dotarła też do polskich internautów. Informacja zaczęła hulać po wszystkich forach i blogach internetowych, budząc sporą panikę. W obawie przed utratą zaufania i dobrej opinii. marka Nestle wydała kilka oświadczeń, które jednoznacznie wyjaśniały, że szkło w kaszkach w ogóle nie pojawiło się na polskim rynku (nestle.netpr.pl).

Mimo to upłynęło wiele czasu, zanim większość osób przekonało się, że faktycznie była to źle zinterpretowana wiadomość, która zamieniła się w zwyczajną plotkę. Choć z trudem, to jednak udało się ją powstrzymać. Teraz znowu wszyscy klienci Nestle bez obaw sięgają po jej produkty.

Posted in: Dzieci.
Last Modified: Wrzesień 12, 2015

Leave a reply

required